Karty

K výkladu používám mariášové karty. Tarotové a jiné výkladové karty ke mně nemluví tak jasně, jako tyto. I ze svého pohledu považuji mariášky, za karty velmi přímé. Na rovinu vám řeknou, kdo je milý, kdo je nepřítel, zloděj, zda daná situace je pro vás dobrá nebo že je to špatně. Třeba tarotky jsou na mne moc filosofické. Tarotové karty používám jen pro sebe a to na Nový roky, kdy si tahám z Velké Arkány (21 hlavních karet tarotu), co mi daný rok přinese. Samozřejmě, že i v mariáškách je symbolika a filosofie,Mariášové karty ale komunikace s nimi mi přijde jednodušší a je jich méně. Vlastně je v nich obsaženo jen „pár“ špatných karet. I když co je špatné? Vše co je negativní je zde proto, aby vás to posunulo dál. Karty vykládám dle toho, jak to cítím a jak jsem si je naučila, aby se mnou mluvily. Toto se může zdát podivné, ale kartářky , co vykládají mariášky, některé karty vykládají (tedy jejich význam) jinak. Některé používají obrácené karty, já ne, významy a spojení se liší. Samozřejmě, že pokud některá karta z balíčku vypadne, tak je to znamení a ta karta má zvláštní důležitost, toto mám stejně jako všichni ostatní. Vlastně to někdy může být jen o této kartě. Stalo se mi, že se mi doma najednou v polici objevil kanastový král ( mám více druhů karet) a nevím, kde se najednou vzal sám mimo balíček, který mám jinde. To je smrt, otec, nemoc, problémy. A opravdu celé léto jsem řešila svého tatínka, kdy se z relativně zdravého člověka (napovrch) stal nemocný člověk, který ležel v kritickém stavu v nemocnici, a lékaři mu nedávali téměř žádné naděje. Karta to byla nepříznivá, varování, že se něco takového blíží a že s tím budou veliké starosti, na delší dobu a konec nejistý. Z nemocnice se tatínek dostal, žije a velmi se změnil. Ale to je už zase jiný příběh, ke kterému se dostanu možná zase někde jinde a jindy.

Zajímavé je, že někdy, ač položíte otázku, tak karty odpoví na něco, na co se neptáte. Například, když jsem se ptala, jak mi dopadne něco velmi důležitého v profesním životě na šest karet, tak mi karty řekly, že bude můj otec ležet v té době v nemocnici. Nechápala, jsem, co mi to říkají, když moje otázka se vůbec tatínka netýkala. A opravdu, v můj den „D“ jsem mu tuto novinu byla říci v nemocnici. To jsem ještě o kartě kanastového krále v polici neměla tušení, ale bylo to už ve velmi blízké budoucnosti. Nebo se mi jedna holčina ptala na pohlaví svého nenarozeného dítěte. Karty ale odpověděly, co jsem nechápala. Odpověď znát nemá. Řekly, že je tam slib, že nebude zjišťovat, zda se narodí kluk nebo holka. A opravdu mi pak řekla, že manželovi slíbila, že to nebude zjišťovat a ani na ultrazvuku si to nenechají říci.

Někdy zase něco vědět prostě nemáte a karty vám řeknou, jen to, co smíte vědět. Dalo by se říci „lžou“, ale není to tak. Prostě, kdybyste věděli “pravdu“, tak byste mohli učinit kroky, které dělat nemáte, abyste se do určité situace museli dostat a tu pak řešit. Je to pro váš posun. Nebývá to často, ale stane se to. Proto nesouhlasím s tím, že někdo řekne. Ona není dobrá, co mi řekla, nevyšlo. Někdy je potřeba vidět i širší souvislosti. Také se může stát, že předpověď nenastane zrovna v tu chvíli, co je řečeno, ale opozdí se. O měsíc, půl rok, rok…ale stane se to. Záleží, jak jsme připraveni, zda něco neoddalujeme. Nevykládám na dalekou budoucnost. Vždy můžeme něco změnit. I když ty hlavní body, kterými procházíme, respektive máme projít, jsou dané, jen ta cesta k těmto bodům nemusí jít přímo, ale můžeme jít oklikou. Také proč vykládat na něco, co bude za deset let, když žijeme tady a teď a máme si užívat přítomného okamžiku? Proč se ptát, zda naše právě narozené dítě bude lékař, zda manželství vydrží, když se právě vdávám a jiné věci patřící do vzdálené budoucnosti? Je fajn si nechat poradit, zda bude splácení hypotéky bez problémů nebo že ojeté auto, které jsem se právě rozhodla koupit, mi nepřinese větší starosti. Je třeba ale pokládat otázky, tak aby byla co nejjasnější odpověď. Není dobré se ptát, co mám dělat, ale co mi to přinese, když učiním tento krok, pak bude odpověď přesná. Totiž základní myšlenkou a pravdou je, že vše si tvoříme sami ve svých myšlenkách, obavách a přáních. Nikdo jiný to za nás nedělá. Nikdo jiný nemá právo rozhodovat o tom, co máme dělat. Ani Universum nemá právo rozhodovat o tom, co máme dělat. Pokud ale nastane situace, že si nevíme rady, můžeme se zeptat, co by bylo nejlepší v danou chvíli udělat. Ale je to pouze doporučení. Universum je láskyplné a každého tvora vnímá s láskou. I ty, které považujeme za zloděje, zvrhlíky, lumpy. Každému pomůže, pokud si požádá. Pomoc ale přijde v takové podobě, která je v souladu s danou cestou dotyčného.

Karty vám jen odpoví na vaše otázky, dají doporučení, ale konáte sami. Vy sami si tvoříte svůj osud. Tak je třeba ke kartám přistupovat. Karty jsou energie, jako vše okolo nás a nemohou se zneužívat. Pokud se zneužijí, tak začnou stávkovat. Není dobré se ptát na jednu otázku stále dokola jen jiným způsobem, jinými slovy. Pak přestanou mluvit. Také není dobré je zkoušet. Třeba tím, že přijde nevěřící klient a začne mne přes karty zkoušet a ptát se na neexistující věci. V takovém případě také mluví chybně. Respektive pro mne zvláštně a začnu mít i z daného člověka nepříjemný pocit. Pokud nevěříte, nechoďte. Je to ztráta vašeho i mého času. Nehledě na to, že co děláte, tak se k vám vrátí. Testujete někoho, jdete se záměrem, že budete lhát? Pak k vám jednou přijde nějaký člověk ve chvíli, kdy to budete nejméně očekávat a bude vám lhát do očí, jen tak pro zábavu. Pak budete nešťastní nebo naštvaní, až to zjistíte. Ale vždyť jste to samé přeci udělali také, tak proč se na někoho zlobit, když jsem stejný a chovám se stejně!

Karty jsou pomocníkem, pokud pomoci chceme. Je třeba si jich ale vážit a přistupovat k nim s pokorou. Vlastně jako ke každému orákulu. Všichni kdo pracují jakkoli s energií a jdou cestou světla, jsou tedy pomocníky Světla „lightworkers“, pracují s úctou a pokorou k Universu a ke svým schopnostem. I já, nejsem někdo více nebo méně než kdokoli jiný. Jen vnímám o trochu více energie, a proto mám schopnost komunikace s duchovními bytostmi, proto mohu číst v kartách nebo používat energie pro léčbu a komunikovat se zvířaty a rostlinami. Pokud se ale otevřete k vnímání, tak je možné, že karty budou na vás mluvit stejně jako na mne, stejně tak jako němé tváře a rostliny. Není to výsada jen některých. V každém v nás třímají schopnosti, jen jim dát prostor, aby se otevřely. Jak budete vnímat, záleží na tom, jak jste uzpůsobeni k vnímání. Moje maminka také pracuje s energiemi, ale karty jí nic neříkají, prostě jí nebaví. Tak si nechává vykládat ode mne. Ona energie a obrazce vidí , mně zase o tomto přicházejí informace pomocí myšlenky.